>>Saytın köhnə xəbər və görünüşü << >>Bizimlə əlaqə<<
Son Xəbərlər

DC-2018 çağrılan məşhur hakim ölkəsində zibil toplayır - FOTO

DC-2018 çağrılan məşhur hakim ölkəsində zibil toplayır - FOTO
Herkes 2018 Dünya Kupası'na katılan takımlara ve futbolculara odaklanmışken kupada görev yapacak hakemlerden birinin hikayesi dikkatlerin başka bir yöne kaymasına neden oldu. İşte Panamalı hakem Gabriel Victoria'nın şaşırtan hikayesi...
2018 Dünya Kupası'nda yardımcı hakem olarak görev yapacak olan Gabriel Victoria'nın öyküsü dikkat çekiyor.
Victoria hakem olmasının yanı sıra 25 yıldır Panama'da belediye işçisi olarak çalışıyor, çöp topluyor.
SporX'in haberien göre
DC-2018 çağrılan məşhur hakim ölkəsində zibil toplayır - FOTO
Hakeme maaş verilmeyen Panama'da hakemlik görevini icra eden insanların büyük bir bölümü kamu kuruluşlarında görev yapıyor ve haftalık olarak aldıkları maaşların yanı sıra federasyon tarafından da sadece malzeme desteğine tabii tutuluyorlar.
Hayatta kalmak için çalışmak zorunda olan Gabriel Victoria ise, 1993 yılından bu yana Panama'da belediye işçisi olarak görev yapıyor ve çöp topluyor.
Sabaha karşı 03:45'te uykudan uyanan Victoria, 05:00'te işe başlıyor ve saat 16:00'ya kadar çalışıyor.
16:00'dan 16:45'e kadar antrenman yapacağı sahaya ulaşmak için zaman harcayan Victoria, 17:00'de ise düzenli olarak antrenmanlarına başlıyor.
25 yıldır çöpcülük yapan Gabriel Victoria, "Hiçbir şey beni rahatsız etmiyor, neden rahatsız olacağım ki? Panama'da hayatta kalabilmem için çalışmam gerekiyor ve bu durum sadece benim için geçerli değil, herkes çalışmak zorunda. Benim için yorucu olduğunu söylemek yanlış olur. Daha önce de bu işi yaparken uluslararası turnuvalarda görev aldım" dedi.

Gabriel Victoria, 2015 yılında U-20 Dünya Şampiyonası'nda, 2017'de U17 Dünya Kupası'nda ve 2016'da Amerika Kupası'nda görev yaptı.